Lucy Innah

Tanečnice a lektorka orientálních tanců, orient flamenca a aerobních forem cvičení

Lucie Řičicová – učitelka tělesné výchovy a biologie

Orientálnímu tanci se věnuji od roku 2001. Od podzimu 2004 jsem působila jako lektorka Centra tance v Plzni, od září 2007 v Clubu odložených žen a od dubna 2010 jsem začala pořádat vlastní kurzy v Plzni a Horní Bříze.

Tanečních zkušeností jsem nabývala a stále nabývám pod vedením českých i zahraničních lektorů (Jillina, Eglal, Nasra, Zahra, Bahara, Morocco, La Chiri, Amparo Nunez, Jana Drdácká, Eduard Zubák, Petra Šťastná, Shereen, Karolina Idrisová, Kateřina Krejčová, Daniela Pardus, Kateřina Zezulková, Raquia Hassan, Bri Hurley, Elizabeth Strong, Osama Mimi Farag, Louchia,...). Na podzim roku 2007 jsem uspěla v soutěži orientálních tanečnic Miss Bellydancers, která se konala v Kladně a získala jsem první místo. V roce 2009 jsem získala druhé místo v soutěži Talent awards v kategorii sólových profesionálů.

Kromě orientálního tance jsem od malička tančila ve folklórním souboru Úsměv, jehož dětskou přípravku v současné době vedu. Lidové tance jsem také dva semestry vyučovala na katedře tělesné výchovy, fakulty pedagogické v Plzni. V tomto směru jsem také připravovala Carmen Justovou na celosvětovou soutěž MISS EARTH 2010. Dále jsem navštěvovala kurzy salsy, latinsko amerických tanců a flamenca. Od května 2009 jsem instruktorkou aerobiku a od listopadu 2011 intruktorkou trampies. Mimo lektorování nabízím choreografie „předtančení“ pro různé večírky, bály a maturitní plesy (např. třída H4B – hotelová škola Plzeň – maturitní ples 20. 11. 2010 v Park hotelu – téma: hotel RITZ – Jazz dance; předtančení žáků 9.tříd na plese 22.ZŠ Plzeň v březnu 2007 - Pasodoble; ... ).

Právě teď vedu kurzy orientálního tance pro děti i dospělé - začátečníky, pokročilé, kurzy orientálního flamenca a hodiny trampies. Více v kapitole kurzy.

                   

Orientální tanec 

Je to směs pomalých, vlnivých a krouživých pohybů celého těla, které se střídají s rychlými, rytmickými akcenty jednotlivých částí těla. Orientální „břišní“ tanec pochází s největší pravděpodobností z afrického kmenového tance, který byl určen ženám různého věku, ale především těhotným rodičkám. Současným fyziologickým zkoumáním bylo dokázáno, že orientální tanec prospívá ženskému tělu všeobecně. Podporuje správné držení těla, posiluje břišní svalstvo a svaly pánevního dna, podporuje výměnu krve v oblasti ženských orgánů i celé břišní dutiny a tím zjednodušuje odvádění nahromaděných toxických látek. Navíc tanec příjemnou a nenásilnou formou tělesného cvičení tvaruje ženskou postavu, učí ženy sebevědomému vystupování a ladným ženským pohybům.

Orient-flamenco

Patří do skupiny fusion. Je to kombinace vlnivých ladných pohybů orientálního tance a ohnivého flamenca plného sebedůvěry, svobody a energie. V hodinách se naučíte propojovat kombinace kroužků, osmiček a vln s dupáním, prací flamencových paží a výrazem.

                                                       

BABYinec

Je cvičení vhodné pro maminky s malými dětmi. Nabízí zvýšení kondice, posílení svalů celého těla, protažení a hoavně setkávání se s dalšími maminkami, výměna zkušeností a názorů na různé problémy, se kterými se potýká každá maminka. Pro maminky s novorozenci a kojenci je vhodné cvičení s kočárkem venku na čerstvém vzduchu. Pro maminky s dětmi od jednoho do tří let je vhodné cvičení v sokolovně, kde se střídají činnosti každou čtřvrt hodinu, tudíž si přijde na své jak maminka tak batole :-) Více informací v sekci KURZY a NOVINKY.

                                                                      

 

 

Poslední aktualizace: 14. 03. 2016perex

Lektorka orientálních tanců

dole

Hlavní stránka | Nahoru ↑