Taneční skupina

Innah Bellydance

Neoficiálně funguje již několik let. Teprve v roce 2010 jsme ustanovili název a začali pod ním vystupovat. Skupinu tvoří lektorky a vybrané tanečnice z kurzů Lucy Innah. Na delších programech často spolupracujeme i s jinými tanečnicemi z Plzně a okolí.

V kapitole nabídka můžete najít veškeré možnosti vystoupení a tanců, které vám skupina nabízí.

Tanečnice z Innah Bellydance

Lucy Innah – impulsivní a energická Lucy se nejraději věnuje orient flamencu, v němž se snoubí rozvlněný orient a ohnivé španělské flamenco. Taneční skupinu Innah Bellydance založila, udržuje její činnost a je také kontaktní osobou pro případná vystoupení skupiny. Více informací o tanečnici naleznete na stránce Lucy Innah.

Martina Balvínová - orientální tanec je pro ni vynikající způsob uvolnění těla i mysli, dává ji možnost volného sebevyjádření. Na tanci miluje jeho pestrost s rozmanitost. Tančit začala roku 2002 v Centru Tance. Od roku 2010 vede amatérskou skupinu Fragolís. Více informaci naleznete níže.

Eva Velechovská - tanec milovala od malička, orientální tanecobjevila díky tomu, že jí chyběl partner na společenské tance. nyní je to její oblíbený koníček. Tančit začala v roce 2002 také v Centru Tance. Od roku 2013 je členkou Innah Bellydance a podařilo se jí v duetu s Lucy získat 2.místo na mezinárodní soutěži Arabesque v Mladé Booleslavi v Raks Sharqi. Více infiormací níže.

Michaela Javůrková (Michelle) - tanec je pro ni splněný sen a také vysvobození z každodenních povinností. Tančit začala v roce 2003 v Centru Tance. Nejvíce ji uchvátilo orientální flamenco, které dává průchod emocím, energii a vašni. Od roku 2014 vede pravidelné kurzy v Plasích. Více informací níže.

Barbora Kůsová - s tancem začala již na základní škole a s tancem vlastně dospěla :-) tančí od roku 2009, je nejmladší členkou skupiny. Od roku 2014 vede kurzy dívek 9-14let v DDM Kopretina v Plasích. Více informací níže.

Daniela Horová - tancem žije od dětství, kdy začala ve slovenském folklórním souboru. Od roku 2004 navštěvuje lekce orientálního tance v Centru Tance. Od roku 2010 tančí ve skupině Fragolís a od roku 2015 je součástí Innah Bellydance. Její největší vášní je orientální flamenco a indický bollywood.

 

 Soutěže, přehlídky, úspěchy

Innah bellydance (2013) - 2.místo - Mezinárodní taneční soutěž Arabesque Mladá Boleslav (Lucie Kepková, Eva Hanzlíková - kategorie duo - raks sharqi)

Lucy Innah (2009) - 2.místo - Talent awards Praha - kategorie sólo profesionál

Lucy Innah (2007) - 1.místo - Miss Bellydancers Kladno

 

 


 

 

Martina Balvínová

Orientální tanec je pro mě tím nejlepším uvolněním těla i mysli, jaké si můžu přát. Dává mi možnost dotknout se tajemna skrytého v orientální hudbě, která je velmi pestrá a dokáže probouzet různé emoce, dává mi volnost sebevyjádření, nabízí kouzlo neopakovatelnosti… Je to příjemný druh relaxace a aktivního odpočinku plný ženskosti pro ženy štíhlé i baculaté. Protože jak říká jedno arabské přísloví: „Žena bez bříška je jako nebe bez hvězd.“

S orientálním tancem jsem začala v roce 2002 v Centru orientálního tance u lektorky Kateřiny Zezulkové, kde jsem v roce 2004 začala působit i jako lektorka. Od roku 2007 do roku 2010 jsem vedla kurzy v Clubu odložených žen a od roku 2010 vedu amatérskou taneční skupinu Fragolís.

Během uplynulých let, jsem navštívila řadu kurzů a seminářů u českých i zahraničních lektorů, např.: Kateřina Krejčová, Karolína Idrisová, Daniela Pardusová, Michal Mach, Eva Procházková, Mirka Gebouská, Shereen,  Jillina, Adla El Chombelik, Zahra, Bahara, Bri Hurley, Sangita Shresthová, Malika Makbouk, Lubna Emam, Galeb, Jaber Mohamed Jaber, Amparo Nunez a samozřejmě Lucy Innah ;-)

                  

 

Eva Velechovská

Tanec jsem vždycky milovala a už jako malá holka jsem chtěla umět tancovat. Především se mi líbily společenské tance, ale nepodařilo se mi najít ochotného chlapce, který by se mnou chtěl tancovat. Na podzim roku 2002 jsem se dostala k orientálnímu tanci, kde není potřeba mužského protějšku. Ačkoliv to začalo jako „nouzovka“ vyklubal se z toho můj celoživotní koníček.

Začínala jsem tančit v Centru tance, v Praze. Mou první lektorkou byla Drahomíra Křivohlavá, která mě vedla až do doby, než jsem se přestěhovala zpátky do Plzně. Zde jsem vyzkoušela pár lektorek, ale žádná mě svým stylem neoslovila, až jsem narazila na Lucii Kepkovou (Řičicovou). Nejprve jsem navštěvovala  kurzy a od roku 2013 jsem se stala členkou taneční skupiny Innah Bellydance. Jakou duo, jsme s Lucy získaly druhé místo v mezinárodní taneční soutěži Arabeque v Mladé Boleslavi. Na orientálním tanci se mi líbí rozmanitost tanečních stylů. Velmi mě baví kombinovat zdánlivě nekombinovatelné a tvořit tzv. Fusion. Tomuto propojování stylů se věnuji nejraději. O to je ale náročnější vybrat prvky, které jdou skloubit dohromady tak, aby to vypadalo přirozeně. Ráda také v tanci využívám různých tanečních pomůcek jako hedvábné vějíře, závoje nebo křídla Isis.

V roce 2006 se mi nakonec splnil i můj původní dívčí sen a se svým přítelem (nyní již manželem) jsme začali chodit do tanečních pro dospělé, které vedou manželé Kounovských. Tanec ve dvou je jiný než sólový orientální tanec, ale naučí vás „nechat se vést“ a spolupracovat v páru. Od léta 2011 se také věnuji baletu a to pod vedením baletky Dominiky Metličkové.  Baletní průprava se v jakémkoliv tanci velmi hodí, protože pomáhá pracovat s centrem těla a rovnováhou, dává ladnost pažím a pomáhá při celkovém tanečním projevu.

 V současné době se věnuji tanci několikrát týdně. Stále navštěvuji hodiny baletu, společenských tanců a trénuji s taneční skupinou Innah Bellydance. Tanec mi dává nadšení a radost ze života, pomáhá mi vyrovnat se s každodenním stresem a posiluje moje tělo i duši.

 

                   

 

Michaela Javůrková - Michelle

Tanec je pro mě splněný sen.

Orientálnímu tanci jsem se začala věnovat roku 2003. Krásu pohybu jsem začala objevovat v tehdejším Centrum tance, později pak v Klubu odložených žen v Plzni a poté v kurzech Lucy. Od roku 2006 pravidelně vystupuji na veřejnosti.

V roce 2009 jsem v sobě objevila vášeň pro orientální flamenco, kterému se věnuji doposud. Pro tento tanec mě nadchla lektorka Lucy Innah. Několik let jsem navštěvovala její kurzy orientu a orient flamenca v Horní Bříze, kde jsem si postupně osvojila tanec s vějířem, hedvábným vějířem, závojem, hůlkou a širokou sukní.

Čerpala jsem zkušenosti i na kurzech klasického flamenca u Jany Eismannové a Kamily Bradové.

Od roku 2011 předávám svoje zkušenosti dál. První kurz jsem otevírala ve Třemošné v DDM Kamarád a od roku 2014 vedu taneční lekce v Plasích v DDM Kopretina při ZŠ Plasy.

V současné době se věnuji tanci několikrát týdně. Trénuji na kurzech v Layan u Jany Tipplové a také s taneční skupinou Innah Bellydance. Tanec je pro mě vysvobozením z každodenních povinností. Dává mi nadšení a radost ze života, posiluje moji ženskost, sebevědomí, mysl i tělo.

Výuku na tanečních hodinách se snažím přizpůsobit dovednostem tanečnic a jejich požadavkům. Na hodině očekávejte uvolnění, protažení těla a trénink probraných i nových prvků. S pokročilejšími tanečnicemi zařazuji trénování krátkých choreografií.

                   

 

Barbora Kůsová

S orientálním tancem jsem dospěla.

K orientálnímu tanci mě přivedla mamka, která měla touhu tanec vyzkoušet. Společně jsme začaly od roku 2009 navštěvovat lekce orientálních tanců pod vedením Lucie Řičicové (Lucy Innah) v Plasích.

K tanci jsem si postupně utvářela cestu, až se stal součástí mé osobnosti.  Oblíbila jsem si tanec se závojem a vějířem, který tanci dodá efekt. Nejvíce mě v tanci oslovilo střídání rytmů a nápadité taneční kombinace.

Od roku 2014 zastupuji dětské lekce Lucy Innah pro začátečníky a pokročilé v Plasích.  Rok 2014 přinesl i nové zkušenosti v  tanci, v podobě lekcí orient flamenca pod vedením Michaeli Javůrkové (Michelle). Ve flamencu mám ráda pevné držení těla, propojené s lehkostí orientálních prvků.

V roce 2015 jsem začala trénovat taneční variace se skupinou Innah Bellydance, kde se učím v tempu zkušenějších tanečnic. Do svých tanečních zkušeností postupně přibývá tanec s hůlkou, bollywood, Raks Sharki.

                           

 

Daniela Horová

Tanec znamená pro mě to nejlepší uvolnění těla a mysli.

Už od dětství jsem měla ráda spojení hudby a tance. Když na základní škole, kterou jsem navštěvovala, probíhal nábor do folklorního souboru Brežan, bez váhání jsem se přihlásila. Zde jsem působila až do dospělosti.

Pak přišlo stěhování ze Slovenska do Plzně, manželství, děti…Na tanec moc času nezbývalo, ale myšlenka, věnovat se tanci i nadále, tam pořád byla. Začala jsem pravidelně navštěvovat hodiny aerobiku a jiných cvičení doprovázené hudbou.

K orientálnímu tanci mě přivedla kolegyně z práce, bylo to v roce 2004. Zapsaly jsme se do kurzu v Centru tance k Jitce Hlaváčové. Od roku 2006 tancuji pod vedením Martiny Balvínové, která v roce 2010 vytvořila taneční skupinu Fragolís. Se skupinou aktivně vystupujeme na různých společenských akcích.  Od roku 2015 jsem se přidala k taneční skupině Innah Bellydance. Ze všech tanečních formací mě nejvíce baví orientální flamenco a indický filmový tanec bollywood.

                  

  

 

Poslední aktualizace: 15. 2. 2016 

 perex

Lektorka orientálních tanců

dole

Hlavní stránka | Nahoru ↑